Emir’in Harikalar Diyarı

Emir’in Harikalar Diyarı

emiraktunc9Kadıköy sokaklarında başınızı çevirdiğiniz zaman aniden karşınıza hareketli çizgileriyle Emir Aktunç’un bir duvar resmi çıkabilir. Gelişim sürecinde olan genç sanatçımız çok kısa sürede epey yol katetmiş. Bir nevi kendi iç düşünsel dünyasını çizgilere devinimsel aktarırken, bulabildiği her yere bu içine sığamaz olan dünyayı resmetmeye çalışır duruma gelmiştir.  Bir bakarsınız yolda bulduğu bir kartona, gözüne kestirdiği bir duvara, hatta sınırlarını aşıp üç gün içinde eriyecek beyaz karın üzerine bile hayallerindeki kahramanı oracıkta resmediyor.

emiraktunc12

Modern çağın genç sanatçısının bitmek bilmeyen devinimsel gelişimi bize hep yepyeni görseller sunuyor. Eserleri içerisinde kendinden yola çıkarak oluşturduğu karakter bir nevi Emir Aktunç içerisindeki küçük prens karakteri oluveriyor. Sokak izleyicisine sunduğu kendi hayal dünyasına ait görselleri  gözetlememizi istiyor ve o pencereden bakınca bir anda kendimizi Emir’in harakilar diyarında buluveriyorsunuz ve onun dünyasının bir karakteri oluveriyorsunuz.

Emir Aktunç fütüristik ve karikatürize üslubuyla oluşturduğu illüstrasyonlarda olsun, farklı tarzları birleştirerek yaratım sürecinde bulunduğu eserlerde olsun, geleceğin öne çıkan genç modern sanatçısı olarak yerini şimdiden güçlü adımlarla alıyor.

Diğer Eserleri için Emir AKTUNÇ’u İnstagram Hesabından Takip edebilirsiniz.

 

#universe

A photo posted by Emir Aktunç (@emir.max) on

 

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güvenlik kodu *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.